Jesteś tu: Strona główna MATURA_ Matura Artykuł

MATURA 2011 matematyka. ODPOWIEDZI, ARKUSZE

Dodano: 5 maja 2011, 10:57

MATURA 2011 trwa. Matematyka to kolejny obowiązkowy przedmiot na maturze. Uczniowie piszą go od godz. 9. Odpowiedzi, arkusze opublikujemy po egzaminie. Tu znajdziecie odpowiedzi z matematyki - matura 2011.
Matura 2011. Matematyka. ODPOWIEDZI i ARKUSZE opublikujemy po egzaminie. Podczas listopadowego egzaminu próbnego z matematyki próg 30 proc. punktów przekroczyło tylko 64 proc. maturzystów.

Matura 2011. Matematyka. ODPOWIEDZI i ARKUSZE opublikujemy po egzaminie. Podczas listopadowego egzaminu próbnego z matematyki próg 30 proc. punktów przekroczyło tylko 64 proc. maturzystów. (fot. sxc.hu)

Matura 2011. Matematyka. ODPOWIEDZI i arkusze

Tegoroczni maturzyści są drugim rocznikiem, po ponad 25-letniej przerwie, który obowiązkowo zdaje matematykę.Zobacz: [ MATURA 2012 MATEMATYKA. POZIOM ROZSZERZONY ARKUSZE I ODPOWIEDZI ]

Zobacz: MATURA 2012 MATEMATYKA. ODPOWIEDZI I ARKUSZE Z PYTANIAMI

Jak powiedział PAP w czwartek przed rozpoczęciem egzaminu p.o. dyrektor Centralnej Komisji Egzaminacyjnej Tadeusz Mosiek, do komisji nie dotarły żadne sygnały o zakłóceniach i problemach związanych z dystrybucją arkuszy na egzamin z matematyki, które mogłyby utrudnić przeprowadzenie egzaminu. Zgodnie z procedurami, arkusze maturalne docierają do szkół dopiero w dniu egzaminu.

Zobacz także: MATURA z matematyki 2011. ODPOWIEDZI i arkusze na gs24.pl!

Po południu o godz. 14 rozpocznie się egzamin z matematyki na poziomie rozszerzonym. Chęć zdawania egzaminu na tym poziomie zadeklarowało 15 proc. tegorocznych maturzystów. Egzamin na poziomie podstawowym potrwa 170 minut, a na poziomie rozszerzonym - 180 minut.

Piotr i Katarzyna, maturzyści z IV Liceum Ogólnokształcącego im. Adama Mickiewicza w Warszawie, powiedzieli PAP, że nie boją się egzaminu z matematyki. - To nie będzie trudny egzamin - uważa Piotr. - Nawet gdyby nie był to obowiązkowy egzamin i tak bym zdawał matematykę - zaznaczył. - Stres zawsze jest, ale myślę, że nie będzie źle - powiedziała Kasia.

W ubiegłym roku, gdy po raz pierwszy przeprowadzano obowiązkową maturę z matematyki na poziomie podstawowym, wymagany próg minimum 30 proc. punktów koniecznych do zdania egzaminu przekroczyło 87 proc. maturzystów. Uzyskany przez nich średni wynik to 58 punktów na 100 możliwych.

Matura próbna z matematyki wypadła słabo

Z kolei podczas listopadowej matury próbnej z matematyki próg 30 proc. punktów przekroczyło tylko 64 proc. tegorocznych maturzystów. Wicedyrektor CKE Mirosław Sawicki komentując ten wynik mówił wówczas, że maturzyści jeśli popracują nad sobą, to mogą go jeszcze na prawdziwym egzaminie poprawić.

W kolejnych dniach maturzyści będą musieli przystąpić obowiązkowo do jeszcze jednego egzaminu pisemnego - egzaminu z języka obcego nowożytnego. Abiturient może też wybrać do sześciu przedmiotów dodatkowych.

Wszyscy maturzyści muszą także zdać dwa obowiązkowe egzaminy ustne - z języka polskiego i języka obcego nowożytnego.

Pisemna sesja maturalna potrwa do 24 maja, ustna - do 27 maja.

Ci abiturienci, którzy nie będą mogli z przyczyn zdrowotnych lub losowych zdawać egzaminów pisemnych w wyznaczonych terminach, za zgodą dyrektorów okręgowych komisji egzaminacyjnych będą to mogli zrobić w dodatkowym terminie: między 6 a 21 czerwca.

Maturzysta, który nie zda jednego z egzaminów obowiązkowych, ma prawo do poprawki w sierpniu. Niezależnie od tego, niezadowoleni z wyniku egzaminu lub chcący zdawać dodatkowe przedmioty mogą przystąpić do nich w kolejnych sesjach egzaminacyjnych w ciągu pięciu lat.

Maturzyści przyłapani podczas egzaminu na ściąganiu mogą go powtórzyć dopiero za rok.

PAP

Źródło: Polska Agencja Prasowa

Czytaj więcej o:
  • arkusze
  • matematyka
  • matura 2011
  • odpowiedzi
Najciekawsze artykuły
z Mediów Regionalnych
Najciekawsze artykuły
z Mediów Regionalnych
alarm24 Kliknij i wyślij nam swojego newsa!
Brak ankiety.

Kontakt z reklamą »

Kontakt z redakcją »

Kontakt z marketingiem »

Zadzwoń 91 48 13 333

Napisz maila:

Jesteśmy też na:

Serwisy tematyczne

Serwisy społecznościowe

gs24 jest częścią grupy Polska Press
Polska Press Sp. z o.o. w Warszawie zastrzega, iż rozpowszechnianie jakichkolwiek artykułów i materiałów zamieszczonych w portalu www.gs24.pl jest dozwolone wyłącznie z zachowaniem warunków korzystania z treści. Jakiekolwiek użycie treści wykraczające poza ww. warunki jest zabronione bez pisemnej zgody Polska Press i nabycia licencji. Sprawdź, w jaki sposób możesz uzyskać licencję na wykorzystanie treści.

Naruszenie tych zasad jest łamaniem prawa i grozi odpowiedzialnością karną.

- nota wydawnicza, zakup treści

Wszelkie prawa zastrzeżone. Polska Press Sp. z o.o. w Warszawie. 2001-2015.