Na Taczaka powstanie piękny park

Dodano: 31 marca 2011, 13:00 Autor:

Boiska, plac zabaw, wybieg dla psów, trasa dla rolkarzy i ścieżka zdrowia - tak ma wkrótce wyglądać teren przy ul. Taczaka.
Po zagospodarowaniu obszar przy ul. Kutrzeby zostanie podzielony na cztery główne części. Zadowoleni będą miłośnicy sportów, czworonogów, rozrywki, a także rodzice i dzieci.

Po zagospodarowaniu obszar przy ul. Kutrzeby zostanie podzielony na cztery główne części. Zadowoleni będą miłośnicy sportów, czworonogów, rozrywki, a także rodzice i dzieci. (fot. Fot. Wizualizacja UM Szczecin)

Największą przemianę przejdzie obszar między ulicami Taczaka i Kutrzeby. Pojawi się tu międzyosiedlowy park rekreacyjny.

- Powstanie kompleks rekreacyjno-sportowy o powierzchni ok. 3 ha - informuje Tomasz Klek ze szczecińskiego magistratu. - Znajdą się tam boiska do gry w piłkę nożną, siatkową i koszową, stół do ping-ponga, stolik do gry w szachy i plac zabaw.

Maluchy będą miały do dyspozycji nie tylko piaskownicę, ale też drewniane domki, ślizgawkę i karuzelę. Nieopodal mieszkańcy będą mogli na specjalnie wyznaczonym placu zorganizować osiedlową imprezę plenerową. Na stworzonej do tego polanie wybudowana zostanie niewielka scena z miejscami siedzącymi dla odwiedzających. Pojawią się także zadaszone drewniane wiaty i stoły z ławkami. Obok ma znaleźć się wybieg dla psów ze specjalnymi przeszkodami dla czworonogów.

- Uzyskaliśmy już pozwolenie na realizację tej inwestycji. - mówi Klek. - Jednocześnie zgłosiliśmy to zadanie do dofinansowania w ramach naboru RPO WZ do Urzędu Marszałkowskiego. Zadanie jest ujęte w budżecie na lata 2011-2012. Jeśli otrzymamy dofinansowanie z Unii Europejskiej, przystąpimy do realizacji.

Po tej samej stronie ulicy Taczaka ma powstać także trasa dla rolkarzy, która będzie się kończyć przy skrzyżowaniu z ul. Derdowskiego. Po przeciwnej stronie ma się pojawić ścieżka zdrowia.

- Na przełomie 2011/2012 roku zamierzamy zlecić przygotowanie dokumentacji - mówi Klek. - Ścieżka zdrowia i trasa dla rolkarzy powinna więc powstać w 2013 roku po zrealizowaniu zadań wcześniejszych dotyczących parku rekreacyjno-sportowego przy ul. Taczaka.

Czytaj więcej o:
  • park
  • szczecin
  • taczaka
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie
zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych"
i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem
Przeczytaj kolejny artykułzamknij okno X

Tłumy na otwarciu TK Maxx w CH Molo [film, zdjęcia]

Najciekawsze artykuły
z Mediów Regionalnych
Najciekawsze artykuły
z Mediów Regionalnych
alarm24 Kliknij i wyślij nam swojego newsa!

Co sądzisz o budowie spalarni w Szczecinie?

wyniki głosowania
Liczba głosów: 617.

Kontakt z reklamą »

Kontakt z redakcją »

Kontakt z marketingiem »

Zadzwoń 91 48 13 333

Napisz maila:

Jesteśmy też na:

Serwisy tematyczne

Serwisy społecznościowe

gs24 jest częścią grupy Polska Press
Polska Press Sp. z o.o. w Warszawie zastrzega, iż rozpowszechnianie jakichkolwiek artykułów i materiałów zamieszczonych w portalu www.gs24.pl jest dozwolone wyłącznie z zachowaniem warunków korzystania z treści. Jakiekolwiek użycie treści wykraczające poza ww. warunki jest zabronione bez pisemnej zgody Polska Press i nabycia licencji. Sprawdź, w jaki sposób możesz uzyskać licencję na wykorzystanie treści.

Naruszenie tych zasad jest łamaniem prawa i grozi odpowiedzialnością karną.

- nota wydawnicza, zakup treści

Wszelkie prawa zastrzeżone. Polska Press Sp. z o.o. w Warszawie. 2001-2015.