Szpital w Zdrojach ma superkoło do rodzenia

Dodano: 11 marca 2011, 7:15 Autor:

Pierwszego dnia nowej porodówki w Zdrojach przyszło na świat jedenaścioro dzieci. To rekord. Pacjentki czekały na otwarcie tego oddziału. Tylko tutaj są specjalne sprzęty ułatwiające poród.
– Jestem bardzo zadowolona. Jeśli miałabym wybierać raz jeszcze, na pewno znów urodziłabym w kole porodowym – mówi Beata Wesołowska, mama Neli.

– Jestem bardzo zadowolona. Jeśli miałabym wybierać raz jeszcze, na pewno znów urodziłabym w kole porodowym – mówi Beata Wesołowska, mama Neli. (fot. Andrzej Szkocki)

Dwie pierwsze pacjentki od wczesnego ranka czekały w samochodach na otwarcie nowoczesnego oddziału położniczo-ginekologicznego przy ul. Mącznej. Chciały urodzić tylko w Zdrojach.

– Proponowaliśmy, by pojechały do innych szpitali, ale na własne życzenie chciały zostać – mówi Andrzej Niedzielski, ordynator oddziału ginekologiczno-położniczego w szpitalu w Zdrojach. – Panie dowiedziały się kiedy planujemy oddział uruchomić, więc czekały. To był wyjątkowy dzień. Nie pamiętam, by do tej pory jednego dnia urodziło się u nas 11 dzieci.

Każda z czterech sal porodowych ma swoją nazwę związaną z kolorem ścian. Panie położne zaproponowały salę Jagodową, Malinową, Lawendową i Miętową. W salach są do dyspozycji dwa łóżka porodowe (jedno prostokątne, drugie owalne), wanna, która umożliwia poród w wodzie oraz koło porodowe, jedyne w naszym województwie.

– Kiedy je kupowaliśmy w Polsce były tylko dwa takie koła – mówi Niedzielski. – Kobieta może rodzić leżąc, półsiedząc, w dowolnej pozycji, w jakiej jest jej wygodnie. Rodząca jest zawieszona na czymś w rodzaju leżaka. Łóżko wykorzystuje naturalne krzywizny kręgosłupa, poród jest łatwiejszy.

Pani Beata Wesołowska z Klinisk, jako pierwsza przetestowała koło porodowe.

– Nie wiedziałam o takiej możliwości. Nie miałam pojęcia co to jest. Sala z kołem była wolna. Padła propozycja i zgodziłam się – opowiada pani Beata karmiąc córeczkę Nelę. – Pierwsze dziecko rodziłam w pozycji leżącej, tutaj miałam swobodę ruchu i nie traciłam tyle siły.

Na świeżo upieczone mamy czeka 28 łóżek w pokojach jedno i dwuosobowych z łazienkami i niezbędnym sprzętem do pielęgnacji noworodków.

– W życiu nie myślałem, że trafię na tak nowoczesny oddział – śmieje się Andrzej Niedzielski. – Teraz stale odbieram telefony od lekarzy z Prenzlau, którzy odsyłają do nas pacjentki z Polski. Panie pojechały tam, bo chcą urodzić w europejskich warunkach, ale niektórych nie stać na to. Teraz, kiedy mamy taki oddział mogą spokojnie zostać w Polsce.

Czytaj więcej o:
  • koło do rodzenia
  • porodówka
  • szczecin
  • szpital
  • zdroje
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie
zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych"
i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem
Przeczytaj kolejny artykułzamknij okno X

Witamy nowego dowódcę w korpusie NATO

Najciekawsze artykuły
z Mediów Regionalnych
Najciekawsze artykuły
z Mediów Regionalnych
alarm24 Kliknij i wyślij nam swojego newsa!
Najpopularniejsze

Co sądzisz o budowie spalarni w Szczecinie?

wyniki głosowania
Liczba głosów: 617.

Kontakt z reklamą »

Kontakt z redakcją »

Kontakt z marketingiem »

Zadzwoń 91 48 13 333

Napisz maila:

Jesteśmy też na:

Serwisy tematyczne

Serwisy społecznościowe

gs24 jest częścią grupy Polska Press
Polska Press Sp. z o.o. w Warszawie zastrzega, iż rozpowszechnianie jakichkolwiek artykułów i materiałów zamieszczonych w portalu www.gs24.pl jest dozwolone wyłącznie z zachowaniem warunków korzystania z treści. Jakiekolwiek użycie treści wykraczające poza ww. warunki jest zabronione bez pisemnej zgody Polska Press i nabycia licencji. Sprawdź, w jaki sposób możesz uzyskać licencję na wykorzystanie treści.

Naruszenie tych zasad jest łamaniem prawa i grozi odpowiedzialnością karną.

- nota wydawnicza, zakup treści

Wszelkie prawa zastrzeżone. Polska Press Sp. z o.o. w Warszawie. 2001-2015.