Jesteś tu: Strona główna Kraj/Świat Artykuł

Zaginięcie Iwony Wieczorek. Nowe rewelacje Rutkowskiego [film]

Dodano: 27 stycznia 2011, 9:00 Autor:

Iwona Wieczorek została zgwałcona a następnie przewieziona do ośrodka wypoczynkowego, jeden z gwałcicieli dokonał samobójstwa lub został zamordowany, miał też być członkiem trójmiejskiego światka przestępczego - twierdzi detektyw Rutkowski.
Rutkowski: Chłopak, który popełnił samobójstwo mógł być związany z zaginięciem Iwony

Rutkowski: Chłopak, który popełnił samobójstwo mógł być związany z zaginięciem Iwony (fot. Fot. Patryk Siedliński/www.mmtrojmiasto.pl)

Przeczytaj więcej

Kilka dni temu ukazała się kolejna sensacyjna informacja dotycząca zaginięcia Iwony Wieczorek. Biuro Detektywistyczne Rutkowski zdobyło informacje, że w sprawę zamieszany może być Maciej Sz., 24-letni student, który na początku roku popełnił samobójstwo.

Maciej Sz. przyznał się do zgwałcenia Iwony?

- To najbardziej prawdopodobny trop - mówi Krzysztof Rutkowski, od pół roku prowadzący sprawę Iwony Wieczorek. - Maciej Sz. mógł uczestniczyć w tym wszystkim, ale także być świadkiem. Warto zaznaczyć, że my nie oskarżamy, my jeszcze nie wiemy - zaznacza.

O tym, że Maciej Sz., pochodzący z Radziejowa w województwie kujawsko-pomorskim może być zamieszany w historię Iwony, detektyw dowiedział się od kolegów chłopaka. 24-latek przyznał się w rozmowie z nimi, że brał udział w zgwałceniu Iwony i przewiezieniu jej do jednego z okolicznych ośrodków wypoczynkowych. Jak przyznaje Rutkowski, nie wiadomo jednak, co działo się z dziewczyną później.

Telefon namierzy chłopaka

Iwona Wieczorek w Paryżu? Czy Iwona Wieczorek żyje?

- O tym, czy Maciej Sz. jest związany ze sprawą dowiemy się dzięki jego telefonowi komórkowemu. Operator sieci może ustalić drogę, którą przebył chłopak, dzięki tzw. nawigacji wstecznej. Wtedy wszystko będzie jasne - zaznacza detektyw.

Jednocześnie podkreśla, że wcale nie jest pewne, że chłopak się powiesił. Wskazuje na to kilka faktów. Choćby to, że nie zamknął drzwi od domu, by nikt mu w tym nie przeszkodził, sytuacja miała miejsce prawie pół roku po sprawie Iwony, a sam chłopak był ledwo co po zdanym egzaminie na studiach. Inna sprawa, że zdaniem Rutkowskiego, Maciej Sz. miał problemy psychiczne, przebywał w zakładzie psychiatrycznym w Świeciu i był uzależniony od dopalaczy.

Rewelacjom detektywa zaprzecza jednak matka Macieja Sz., która twierdzi, że chłopak w nocy z 16 na 17 lipca, gdy zaginęła Iwona, przebywał w domu. Kobieta powołuje się na świadków i mocne alibi. Z nią jednak Rutkowski jeszcze się nie spotkał.Ze sprawą związany jest znany trójmiejski przestępca?

Detektyw podaje także nową informację, jakoby w sprawę była zamieszana osoba z trójmiejskiego świata przestępczego, która w najbliższych dniach ma zostać zatrzymana.

- Mieliśmy o zatrzymaniu tej osoby poinformować już dziś, ale zostawimy to sobie na deser - kończy Rutkowski.

Przypomnijmy, że Iwona Wieczorek zaginęła w nocy z 16 na 17 lipca. Dziewczyna wracała z jednego z sopockich klubów do domu w Gdańsku. Ostatni raz pojawia się na nagraniu monitoringu w Jelitkowie.

Źródło: Rutkowski: Chłopak, który popełnił samobójstwo mógł być związany z zaginięciem Iwony

Czytaj więcej o:
  • Iwona Wieczorek
  • Rutkowski
  • Wieczorek
  • zaginięcie
  • zaginiona
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie
zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych"
i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem
Najciekawsze artykuły
z Mediów Regionalnych
Najciekawsze artykuły
z Mediów Regionalnych
alarm24 Kliknij i wyślij nam swojego newsa!
Brak ankiety.

Kontakt z reklamą »

Kontakt z redakcją »

Kontakt z marketingiem »

Zadzwoń 91 48 13 333

Napisz maila:

Jesteśmy też na:

Serwisy tematyczne

Serwisy społecznościowe

gs24 jest częścią grupy Polska Press
Polska Press Sp. z o.o. w Warszawie zastrzega, iż rozpowszechnianie jakichkolwiek artykułów i materiałów zamieszczonych w portalu www.gs24.pl jest dozwolone wyłącznie z zachowaniem warunków korzystania z treści. Jakiekolwiek użycie treści wykraczające poza ww. warunki jest zabronione bez pisemnej zgody Polska Press i nabycia licencji. Sprawdź, w jaki sposób możesz uzyskać licencję na wykorzystanie treści.

Naruszenie tych zasad jest łamaniem prawa i grozi odpowiedzialnością karną.

- nota wydawnicza, zakup treści

Wszelkie prawa zastrzeżone. Polska Press Sp. z o.o. w Warszawie. 2001-2015.