Jesteś tu: Strona główna Kraj/Świat Artykuł

Katastrofa Smoleńska: Zobacz kontrowersyjny film przemilczany przez polskie telewizje [wideo]

Dodano: 10 stycznia 2011, 18:05 Autor:

Katastrofa Smoleńska.

Katastrofa Smoleńska.

Katastrofa Smoleńska: Zobacz film Mariusza Pilisa. Dokument przedstawia alternatywną wersję wydarzeń, które rozegrały się 10 stycznia 2011 nad lotniskiem Smoleńsk-Siewiernyj.

Film zrealizowany w konwencji listu pisanego przez autora do nieznanych przyjaciół, jest przeplatany rozmowami z osobami, które potwierdzają teorię Pilisa o spiskowej przyczynie katastrofy z 10 kwietnia 2010 roku, mówi także o rosnącej roli Rosji we współczesnym świecie. Kończy go pokaz rosyjskiej maszyny do wytwarzania mgły a widz może dowiedzieć się, że wypadek prezydenckiego samolotu był częścią planu zniewolenia Polski, lub zemstą na Lechu Kaczyńskim.

- Ten film to całkowicie moja własna inicjatywa i dzięki temu, że zainteresowałem projektem telewizję holenderską miałem dużą swobodę twórczą, której na pewno bym nie miał robiąc film w Polsce. Plusem jest to, że ułożyłem ten film tak jak chciałem go ułożyć, mogłem włożyć do niego moje wszystkie przemyślenia dotyczące tematyki w nim poruszanej. A minusem jest to, że tego filmu nie ma w Polsce, przynajmniej w obiegu oficjalnym – mówi Mariusz Pilis.Filmu nie pokazała żadna z polskich stacji telewizyjnych, ale mogli obejrzeć go holenderscy widzowie. Dostępny jest w internecie.

Na ostatnim Niezależnym Przeglądzie Form Dokumentalnych "NURT” Pilis otrzymał honorowe wyróżnienie Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji za film zrealizowany dla telewizji holenderskiej "Exit Afganistan”. Ten film także został pokazany w Holandii.
Źródło: Katastrofa Smoleńsk: To mógł być zamach. Zobacz kontrowersyjny film przemilczany przez polskie telewizje (video)

Katastrofa w Smoleńsku. Zobacz ustabilizowany film z miejsca wypadku [wideo]
Katastrofa w Smoleńsku. Zobacz niepublikowane dotąd zdjęcia z miejsca tragedii

Czytaj więcej o:
  • film
  • film dokumentalny
  • katastrofa
  • katastrofa smoleńska
  • smoleńsk
  • wideo
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie
zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych"
i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem
Najciekawsze artykuły
z Polska Press
Najciekawsze artykuły
z Polska Press
alarm24 Kliknij i wyślij nam swojego newsa!
Brak ankiety.

Kontakt z reklamą »

Kontakt z redakcją »

Kontakt z marketingiem »

Zadzwoń 91 48 13 333

Napisz maila:

Jesteśmy też na:

Serwisy tematyczne

Serwisy społecznościowe

gs24 jest częścią grupy Polska Press
Polska Press Sp. z o.o. w Warszawie zastrzega, iż rozpowszechnianie jakichkolwiek artykułów i materiałów zamieszczonych w portalu www.gs24.pl jest dozwolone wyłącznie z zachowaniem warunków korzystania z treści. Jakiekolwiek użycie treści wykraczające poza ww. warunki jest zabronione bez pisemnej zgody Polska Press i nabycia licencji. Sprawdź, w jaki sposób możesz uzyskać licencję na wykorzystanie treści.

Naruszenie tych zasad jest łamaniem prawa i grozi odpowiedzialnością karną.

- nota wydawnicza, zakup treści

Wszelkie prawa zastrzeżone. Polska Press Sp. z o.o. w Warszawie. 2001-2015.