Jesteś tu: Strona główna Edukacja Szkoły Średnie Artykuł

Rewolucja w goleniowskim liceum. Koniec dekoltów i mini

Dodano: 2 sierpnia 2010, 11:30 Autor:

W Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych szykuje się rewolucja. Nowa dyrektor chce zmienić wizerunek ogólniaka. Oczekuje więcej skromności od uczniów, a od nauczycieli większego zaangażowania.
Agata Markowicz-Narękiewicz od 1 września będzie zarządzać ZSP i całym kompleksem sportowo-rekreacyjnym Fala, czyli poza szkołą, także basenem i hostelem. Z wykształcenia jest fizykiem, od 6 lat pracuje w szczecińskim kuratorium. Jest także absolwentką goleniowskiego liceum.

Agata Markowicz-Narękiewicz od 1 września będzie zarządzać ZSP i całym kompleksem sportowo-rekreacyjnym Fala, czyli poza szkołą, także basenem i hostelem. Z wykształcenia jest fizykiem, od 6 lat pracuje w szczecińskim kuratorium. Jest także absolwentką goleniowskiego liceum. (fot. Fot. Agnieszka Tarczykowska)

– Moim najważniejszym celem jest podniesienie poziomu nauczania, lepsze wyniki egzaminów do szkół wyższych i zwiększenie liczby uczniów, chcących się wykazać wiedzą w regionie i w kraju – tłumaczy Agata Markowicz-Narękiewicz, nowa dyrektorka LO. – Zagadką jest, że uczniowie uciekają z Goleniowa do innych szkół, a dla tych, którzy pozostają, pewne uczelnie są nie do osiągnięcia.

Goleniowski ogólniak od pewnego czasu nie jest chlubą miasta. Brakuje uczniów wybitnych, brakuje laureatów olimpiad i konkursów. Gimnazjaliści coraz częściej wybierają szczecińskie licea. O LO w Goleniowie mówi się, że to przechowalnia, z której coraz trudniej dostać się na dobre studia.

– Może zaowocuje zmiana formy uczenia, wykraczanie poza podstawę programową, zmiana procesu wychowawczego, zwiększenie wymagań wobec uczniów, wprowadzenie zajęć pozalekcyjnych, które nie będą zabawą i formą spotkań towarzyskich, a solidnym przygotowaniem do matury i studiów – podkreśla Agata Markowicz-Narękiewicz. – Idąc dalej, chcę nawiązać współpracę z gimnazjami, obserwować uczniów, ich wyniki wcześniejsze, wprowadzić większy nadzór pedagogiczny, obserwować, jak nauczyciele sprawdzają wiedzę uczniów i być w stałym kontakcie z rodzicami. To jest ogromnie ważne.

Nauczyciele goleniowskiego ogólniaka mogą liczyć na to, że będzie się im proponowało szkolenia. Pojawią się klasy z nowymi profilami, a uczniowie polubią, mało popularną w goleniowskim LO fizykę.

– Chcę, żeby uczniowie znali dobrze fizykę i część z nich zdawała ją na maturze – zdradza dyrektorka. – Jak najszybciej chcę też poznać przyczynę niskiego poziomu nauczania i tajemnicę, dlaczego mimo wysokiej zdawalności matury, wyniki są tu bardzo kiepskie.

Nowa dyrektorka LO zapowiada, że jest osobą bardzo wymagającą od siebie, ale także od współpracowników i podwładnych. Uczniowie muszą się liczyć z pewnym rygorem i zasadami, a nauczyciele powinni pamiętać, że nowa dyrektorka ma prawo dokonywać zmian kadrowych.

– Przede wszystkim koniec z dekoltami, miniówkami i gołymi brzuchami u uczniów – zapowiada Agata Markowicz-Narękiewicz. – Do szkoły nie przychodzi się na spotkanie towarzyskie, a po to, żeby się uczyć. Na pewno będę chciała zwiększyć wymagania także wobec nauczycieli. Będą oni musieli wykazać się dużym zaangażowaniem również podczas zajęć pozalekcyjnych.

– To jest od pewnego czasu słaby punkt tej szkoły – przyznaje Tomasz Stanisławski, starosta. – Dyrektorzy do tej pory nie potrafili zmotywować nauczycieli, a na takie zajęcia są środki, także unijne.

Czytaj więcej o:
  • goleniów
  • goleniów liceum
  • liceum
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie
zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych"
i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem

Mecenas Serwisu

Partnerzy Serwisu

Najciekawsze artykuły
z Polska Press
Najciekawsze artykuły
z Polska Press
Wideo

Kontakt z reklamą »

Kontakt z redakcją »

Kontakt z marketingiem »

Zadzwoń 91 48 13 333

Napisz maila:

Jesteśmy też na:

Serwisy tematyczne

Serwisy społecznościowe

gs24 jest częścią grupy Polska Press
Polska Press Sp. z o.o. w Warszawie zastrzega, iż rozpowszechnianie jakichkolwiek artykułów i materiałów zamieszczonych w portalu www.gs24.pl jest dozwolone wyłącznie z zachowaniem warunków korzystania z treści. Jakiekolwiek użycie treści wykraczające poza ww. warunki jest zabronione bez pisemnej zgody Polska Press i nabycia licencji. Sprawdź, w jaki sposób możesz uzyskać licencję na wykorzystanie treści.

Naruszenie tych zasad jest łamaniem prawa i grozi odpowiedzialnością karną.

- nota wydawnicza, zakup treści

Wszelkie prawa zastrzeżone. Polska Press Sp. z o.o. w Warszawie. 2001-2015.