Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Muzyczna a(n)naliza wiary i rozumu [wideo]

Krzysztof Syrek [email protected]
Annalisa powstała w 2001 roku. W kolejnych latach systematycznie budowali silną markę zespołu, zyskując coraz większą popularność wśród szczecińskich pasjonatów mocnego brzmienia. To muzyczna mieszanka wybuchowa, zarówno hiphop, rock, metal. To ostre uderzenie, które otwarte jest na eksperymenty dźwiękowe.
Annalisa powstała w 2001 roku. W kolejnych latach systematycznie budowali silną markę zespołu, zyskując coraz większą popularność wśród szczecińskich pasjonatów mocnego brzmienia. To muzyczna mieszanka wybuchowa, zarówno hiphop, rock, metal. To ostre uderzenie, które otwarte jest na eksperymenty dźwiękowe. Fot. Bartek Jagniatowski
Ścieżki dźwiękowe Szczecina: Annalisa to nie schemat muzyczny, ani koleina. To szczecińskie eksperymenty z ostrym muzycznym tąpnięciem.

Ścieżki dźwiękowe Szczecina

Ścieżki dźwiękowe Szczecina

To opowieść o szczecińskich muzykach. Co tydzień przedstawię sylwetkę solisty, lub zbiorową całej kapeli, która wzbogaca miejską przestrzeń swoją muzyczną twórczością. Jeśli w duszy gra tobie muzyka i realizujesz się dźwiękowo napisz [email protected]. Zapraszam także na blog Kulturalny Rytm.

Atomy, które tworzą Annalisę połączyły się w muzyczną ideę w roku 2001. Wtedy kilka szczecińskich formacji dobiegło do mety, za którą czekało nowe muzyczne zjawisko. Z rozpadu kilku kapel powstała Annalisa i jej wyznawcy Annalitycy.

Uważają, że muzyka to nie wyścigi. Nie lubią przerzucania się osiągnięciami, bo liczy się chęć, pasja i miłość do dźwięków. Kiedy zapytałem co uznaliby za największy sukces, odpowiedzieli:

- To, że gramy ze sobą tyle lat, że jesteśmy paką super kumpli, których wciąż to kręci i daje sporo frajdy.

- Istotą brzmienia Annalisy jest nie ograniczanie się do jednego stylu muzycznego. - tłumaczy Radek "Wesoły" Wesołowski, gitarzysta - Unikamy też zbyt oczywistych zapożyczeń z tego, co aktualnie modne. Ważną sprawą są też dla nas teksty, które zdaniem wielu, są atutem naszego zespołu.

W marcu 2005 roku wydali własnym sumptem pierwszą EPkę zatytułowaną "analiza pierwotna". Pod koniec listopada 2010 planują wydać premierowy krążek, nad którym jeszcze pracują w pocie czoła.

- Chcielibyśmy zdążyć przed 20 listopada, bo wtedy będziemy grali koncert promujący nowy album "wiara i rozum". - mówi Wesoły.

O albumie zgodnie twierdzą, że jest olbrzymim krokiem naprzód. Lata wspólnego grania i docierania się sprawiły, że nie boją się stawiać przed sobą wyzwań.

- Przez 10 lat grania nauczyliśmy się współpracować ze sobą, tak aby nowy materiał był zawsze wyzwaniem dla nas samych. - mówi Wesoły - Po kilku innych materiałach zarejestrowanych w Studio Analiz, nabraliśmy odpowiedniego doświadczenia i sprzętu, aby płyta zabrzmiała dużo lepiej niż wszystko co do tej pory nagraliśmy. Muzycznie sporo uwagi poświęciliśmy aranżacji wokali, zdając sobie sprawę, że to jakby nie było najważniejszy instrument, nawet w heavy metalu.

Annalisa - Zdrada

Annalityków jest sześciu. Trzy wokale, dwie gitary elektryczne, jeden bas, jedna perkusja. Wokal prowadzący, prawdziwy rockman i niezależny artysta to Jiloo, czyli Adam Peterczuk.

Zyga to też teksty i wokal, czyli Tomasz Zygmunt, mówią o nim, że to najbardziej bezkompromisowy annalityk, który nie przebiera w słowach i mówi to, co myśli, a bywa, że myśli ma czarne.

Przemysław Łazaronek, czyli Pan P., to ten, który rządzi, daje i zabiera, nie chrzani tylko ochrzania - grzeje na gitarze i do mikrofonu.

Wojciech Skoraczewski, czyli Melon, perkusyjny młody bóg, ulubieniec żeńskiej części publiczności.

Radosław Wesołowski, czyli Wesoły, gitarowy mistrz, który kunszt zyskał sam ciężką pracą.

Radosław Ligman, zespołowy lutnik, zajmujący obecnie pozycję basisty. Obecnie, ponieważ to jedyna, która ulegała w zespole zmianom personalnym.

W Internecie zadomowili się pod adresem www.annalisa.pl. Tam też wszelkie nowiny i multimedia.

Annalisa - Wiara i Rozum

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wideo
Wróć na gs24.pl Głos Szczeciński