Wybieramy Najpopularniejszego Lekarza Roku. Jerzy Sieńko: "Praca jest moją pasją"

Dodano: 20 czerwca 2010, 7:00 Autor:

Jerzy Sieńko jest chirurgiem i transplantologiem, został zgłoszony przez Czytelników do plebiscytu na Najpopularniejszego Lekarza.
Jerzy Sieńko uczula swoich studentów na konieczność utrzymywania kontaktu z pacjentem. Sam przychodzi codziennie do pracy pół godziny wcześniej, by porozmawiać z pacjentami, których tego dnia będzie operował. – Czasami wystarczy nawet chwila rozmowy, informacja o technice zabiegu, o bezpiecznym znieczuleniu, zwłaszcza jedno zdanie jest ważne: "proszę się nie niepokoić, zrobimy wszystko, aby zabieg się udał”. To potrafi bardzo uspokoić pacjenta.

Jerzy Sieńko uczula swoich studentów na konieczność utrzymywania kontaktu z pacjentem. Sam przychodzi codziennie do pracy pół godziny wcześniej, by porozmawiać z pacjentami, których tego dnia będzie operował. – Czasami wystarczy nawet chwila rozmowy, informacja o technice zabiegu, o bezpiecznym znieczuleniu, zwłaszcza jedno zdanie jest ważne: "proszę się nie niepokoić, zrobimy wszystko, aby zabieg się udał”. To potrafi bardzo uspokoić pacjenta. (fot. Fot. Marcin Bielecki)

– Ten zawód to największa pasja mojego życia – mówi kandydat. – W dzieciństwie miałem sprecyzowane plany na przyszłość – wspomina Jerzy Sieńko. – Wiedziałem, że zostanę księdzem albo chirurgiem.

W szkole podstawowej ugruntowała się myśl, by jednak pójść na medycynę. W 1994 roku Jerzy Sieńko ukończył studia na PAM i rozpoczął pracę w szpitalu wojewódzkim przy ulicy Arkońskiej, gdzie spędził sześć lat. W 2000 roku przeniósł się do szpitala na Pomorzanach i pracuje tu do dziś. Jest adiunktem w Klinice Chirurgii Ogólnej i Transplantologii. Dyżuruje także w trzech szpitalach – w swoim obecnym, na Unii Lubelskiej i w Choszcznie. Prowadzi również zajęcia ze studentami.

– Bardzo lubię dyżury - podkreśla. - Są dobrym sposobem na uniknięcie rutyny w tym zawodzie. Poza tym, jak powtarzam zawsze swoim studentom, trening czyni mistrza, a dyżury to właśnie najlepsza okazja do doskonalenia kunsztu zawodowego.

Jerzy Sieńko oprócz pracy w szpitalach pełni inne funkcje społeczne związane ze służbą zdrowia, jest także radnym miejskim. W polityce działa od czasów studenckich, ale twierdzi, że traktuje to tylko jako zajęcie dodatkowe i nic nie jest mu w stanie przesłonić stołu operacyjnego, przy którym czuje się najlepiej. To właśnie z pracy zawodowej czerpie energię do innych aktywności.
_________________________________________________
ZAGŁOSUJ!
Lekarz Roku - kandydatury

Pielęgniarka i Położna Roku - kandydatury

Placówka Medyczna Roku - kandydatury

Apteka Roku - kandydatury

Regulamin plebiscytu
________________________________________________

- Nigdy nawet na moment nie zwątpiłem w słuszność dokonanego wyboru. Chirurgia, a zwłaszcza transplantologia, jest moją pasją. Uważam też, że lekarz powinien się wciąż rozwijać, dlatego jestem w trakcie robienia specjalizacji z chirurgii onkologicznej. Jako swoje największe hobby w czasie wolnym nasz kandydat podaje sport. Zimą jest to szusowanie na nartach, a latem pokonywanie fal na skuterze wodnym lub motorówce.

Poza tym pan Jerzy lubi podróżować, zwiedził już większość kontynentów, ale nie był jeszcze w Ameryce
Północnej. – Do Stanów wybiorę się dopiero wtedy, gdy zniesione zostaną wizy dla Polaków – mówi.

Czytaj więcej o:
  • chirurg
  • Jerzy Sieńko
  • Lecz się z Głosem
  • lekarz
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie
zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych"
i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem
Najciekawsze artykuły
z Mediów Regionalnych
Najciekawsze artykuły
z Mediów Regionalnych
alarm24 Kliknij i wyślij nam swojego newsa!
Brak ankiety.

Kontakt z reklamą »

Kontakt z redakcją »

Kontakt z marketingiem »

Zadzwoń 91 48 13 333

Napisz maila:

Jesteśmy też na:

Serwisy tematyczne

Serwisy społecznościowe

gs24 jest częścią grupy Polska Press
Polska Press Sp. z o.o. w Warszawie zastrzega, iż rozpowszechnianie jakichkolwiek artykułów i materiałów zamieszczonych w portalu www.gs24.pl jest dozwolone wyłącznie z zachowaniem warunków korzystania z treści. Jakiekolwiek użycie treści wykraczające poza ww. warunki jest zabronione bez pisemnej zgody Polska Press i nabycia licencji. Sprawdź, w jaki sposób możesz uzyskać licencję na wykorzystanie treści.

Naruszenie tych zasad jest łamaniem prawa i grozi odpowiedzialnością karną.

- nota wydawnicza, zakup treści

Wszelkie prawa zastrzeżone. Polska Press Sp. z o.o. w Warszawie. 2001-2015.