Problemy w szpitalu przy Unii Lubelskiej. Operację przekładano kilka razy

Dodano: 27 kwietnia 2010, 14:30 Autor:

W każdym szpitalu w pierwszej kolejności wykonywane są operacje, których nie przeprowadzenie może zagrażać życiu pacjentów. Bywa więc, że planowane zabiegi muszą poczekać.

W każdym szpitalu w pierwszej kolejności wykonywane są operacje, których nie przeprowadzenie może zagrażać życiu pacjentów. Bywa więc, że planowane zabiegi muszą poczekać. (fot. Fot. Marcin Bielecki)

Trzecią dobę moja matka czeka na operację na ortopedii. Lekarze ciągle odwlekają zabieg – skarżyła się "Głosowi” córka pacjentki Szpitala Klinicznego nr 1 w Szczecinie.

Matka naszej Czytelniczki złamała kość udową. Przebywała wtedy na rehabilitacji po udarze mózgu w szpitalu w Choszcznie. Następnego dnia przewieziono ją na ortopedię do Szpitala Klinicznego nr 1 przy ul. Unii Lubelskiej w Szczecinie.

– Mama ma ponad 70 lat , więc jest to bardzo poważne złamanie wymagające natychmiastowej operacji. I na początku operacja miała być w tym samym dniu. Później w kolejnym, a dziś znowu mówią, że będzie operowana o godz. 13, a już jest 13.30 i obawiam się, że zabiegu mamie nie przeprowadzą – mówiła zdenerwowana Czytelniczka.

Córka pacjentki przyznaje, że wcześniej miała dobrą opinię o szpitalu, bo tutaj uratowano jej matkę po udarze. – Wszyscy się starali, żeby była sprawna, a teraz nie chcą zrobić operacji. Jeśli nie zamierzają jej tutaj przeprowadzić, mogli powiedzieć. Zawieźlibyśmy mamę do innego szpitala – mówi nasza Czytelniczka.

Skontaktowaliśmy się ze szpitalem. Około dwie godziny później operację przeprowadzono. Na bloku operacyjnym szpitala przy ul. Unii Lubelskiej jest 8 sal zabiegowych.

– Oznacza to, że w jednym czasie odbywać się może 8 zabiegów – mówi Joanna Woźnicka ze Szpitala Klinicznego nr 1. – Mimo przygotowywanych planów operacyjnych, zdarza się, że w pierwszej kolejności wykonywane są operacje nagłe (poza planem), które to muszą być wykonane, w przeciwnym razie następuje znaczne pogorszenie stanu zdrowia. Ponadto zabiegi chirurgiczne powinny być przeprowadzane w pomieszczeniach zapewniających aseptykę, co oznacza przerwy między zabiegami. Stąd dochodzi czasami do sytuacji przesunięcia zabiegów planowych, kiedy nie ma nagłej potrzeby niezwłocznego ich wykonania. Mając na względzie przede wszystkim dobro pacjentów bezpieczniej jest przesunąć operację planową i przeprowadzić ją w odpowiednich warunkach.

Przedstawicielka kliniki twierdzi, że na bloku operacyjnym nie brakuje anestezjologów.

Czytaj więcej o:
  • operacja
  • szpital
  • szpital kliniczny
  • szpital kliniczny unii lubelskiej
  • szpital unii lubelskiej
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie
zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych"
i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem
Przeczytaj kolejny artykułzamknij okno X

Jesteśmy bezradni wobec cmentarnych hien

alarm24 Kliknij i wyślij nam swojego newsa!

Czy popierasz pomysł powstania szybkiego tramwaju w Szczecinie?

wyniki głosowania
Liczba głosów: 1472.

Kontakt z reklamą »

Kontakt z redakcją »

Kontakt z marketingiem »

Zadzwoń 91 48 13 333

Napisz maila:

Jesteśmy też na:

Serwisy tematyczne

Serwisy społecznościowe

gs24 jest częścią grupy Polska Press
Polska Press Sp. z o.o. w Warszawie zastrzega, iż rozpowszechnianie jakichkolwiek artykułów i materiałów zamieszczonych w portalu www.gs24.pl jest dozwolone wyłącznie z zachowaniem warunków korzystania z treści. Jakiekolwiek użycie treści wykraczające poza ww. warunki jest zabronione bez pisemnej zgody Polska Press i nabycia licencji. Sprawdź, w jaki sposób możesz uzyskać licencję na wykorzystanie treści.

Naruszenie tych zasad jest łamaniem prawa i grozi odpowiedzialnością karną.

- nota wydawnicza, zakup treści

Wszelkie prawa zastrzeżone. Polska Press Sp. z o.o. w Warszawie. 2001-2015.