Nobliści patronami stargardzkiego gimnazjum

Dodano: 28 listopada 2009, 17:00 Autor:

Uroczysta przysięga gimnazjalistów czwórki przy sztandarze szkoły, który chwilę wcześniej odebrali.

Uroczysta przysięga gimnazjalistów czwórki przy sztandarze szkoły, który chwilę wcześniej odebrali. (fot. Fot. Grzegorz Drążek)

Gimnazjum nr 4 powstało w 1999 roku. Wcześniej w tym miejscu była Szkoła Podstawowa nr 13, którą wybudowano w 1988 roku. Do tej pory jednak gimnazjalna czwórka nie miała swojego imienia.

W 2007 roku nauczyciele i uczniowie rozpoczęli starania o to, by to zmienić. Wybór, podczas szkolnego głosowania, padł na Noblistów Polskich. Do rady miejskiej trafił wniosek o nadanie imienia, a w szkole w 2008 i 2009 roku, w ramach akcji "Poznajemy patronów", przeprowadzono lekcje na ten temat.

Uczniowie poznawali przyszłych patronów na zajęciach z polskiego, historii, chemii, fizyki, informatyki czy plastyki. Były konkursy, których bohaterami byli polscy nobliści, przedstawienia i gazetki szkolne. Powstał też hymn szkoły, który można było usłyszeć podczas wczorajszej uroczystości nadania imienia Gimnazjum nr 4. "Rośnie szkoła na Zachodzie, gdzie dojrzewa zdolna młodzież" – tak się zaczyna hymn. Na koniec padają słowa: "Będziemy pochwalać bystrość, kulturę i ogładę idąc noblistów polskich przykładem".

– Lista polskich noblistów jest cały czas otwarta, co może być zachętą dla uczniów do działania – mówiła wczoraj Jolanta Faryńska, dyrektor GM 4.

Uczniowie przez cały poprzedni rok szkolny poznali osiągnięcia Marii Skłodowskiej-Curie, Wisławy Szymborskiej, Czesława Miłosza, Władysława Reymonta, Henryka Sienkiewicza, Lecha Wałęsy. Na stronie internetowej Gimnazjum nr 4 umieszczono specjalną zakładkę o patronach. Powstał też sztandar szkoły, który wczoraj przedstawicielka rady rodziców przekazała dyrektor GM 4, a Jolanta Faryńska dała go uczniom. O nadaniu szkole imienia Noblistów Polskich zdecydowała rada miejska. Wczoraj odsłonięto tablicę pamiątkową z imieniem szkoły.

Czytaj więcej o:
  • gimnazjum
  • gimnazjum stargard
  • nobliści
  • stargard
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie
zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych"
i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem
Najciekawsze artykuły
z Mediów Regionalnych
Najciekawsze artykuły
z Mediów Regionalnych
alarm24 Kliknij i wyślij nam swojego newsa!
Najpopularniejsze

Czy władze Stargardu dbają o stan dróg?

wyniki głosowania
Liczba głosów: 235.

Kontakt z reklamą »

Kontakt z redakcją »

Kontakt z marketingiem »

Zadzwoń 91 48 13 333

Napisz maila:

Jesteśmy też na:

Serwisy tematyczne

Serwisy społecznościowe

gs24 jest częścią grupy Polska Press
Polska Press Sp. z o.o. w Warszawie zastrzega, iż rozpowszechnianie jakichkolwiek artykułów i materiałów zamieszczonych w portalu www.gs24.pl jest dozwolone wyłącznie z zachowaniem warunków korzystania z treści. Jakiekolwiek użycie treści wykraczające poza ww. warunki jest zabronione bez pisemnej zgody Polska Press i nabycia licencji. Sprawdź, w jaki sposób możesz uzyskać licencję na wykorzystanie treści.

Naruszenie tych zasad jest łamaniem prawa i grozi odpowiedzialnością karną.

- nota wydawnicza, zakup treści

Wszelkie prawa zastrzeżone. Polska Press Sp. z o.o. w Warszawie. 2001-2015.