Pływalnia w Policach przejdzie remont i rozbudowę

Dodano: 27 kwietnia 2009, 12:45 Autor:

Tak oczami projektantów ma wyglądać kompleks rekreacyjno-rehabilitacyjny.

Tak oczami projektantów ma wyglądać kompleks rekreacyjno-rehabilitacyjny.

Policka pływalnia latem będzie zmodernizowana. Basen zostanie wyposażony w nowoczesne systemy kontroli zużycia energii oraz oczyszczania i zużycia wody. W perspektywie obiekt ma być rozbudowany.

Ponad 720 tys. zł będzie kosztowała modernizacja pływalni przy Zespole Szkół w Policach. Ponad pół miliona zainwestuje w pływalnię powiat, ale 200 tys. zł ma dorzucić także gmina Police. Taka kwota jest zarezerwowana w zmianach budżetowych gminy, które mają być przyjęte na jutrzejszej sesji polickich rajców.

- To będzie przede wszystkim technologiczna modernizacja - podkreśla Andrzej Bednarek, wicestarosta policki. - Zainstalowane zostaną bowiem nowoczesne systemy kontroli zużycia wody i energii oraz oczyszczania wody basenowej. Wymienione zostaną m.in. pompy obiegowe, filtry, zainstalowany będzie automatyczny system dozowania chemikaliów, pozwalający utrzymywać przez cały czas właściwe parametry wody. Do tej pory było to dozowanie ręczne. Stalowe rurociągi, korodujące będą zastąpione wykonanymi z tworzyw.

Korzyści

Korzyści wynikające z inwestycji są bardzo wymierne. Zużycie energii dzięki nowym pompom będzie trzykrotnie niższe, nowoczesne filtry ograniczą bardzo zużycie wody w procesie płukania, a woda z odpowiednim dozowaniem będzie po prostu zdrowsza. Co więcej, po modernizacji do obsługi urządzeń wystarczy jedna osoba, teraz pracują dwie.

Modernizację zaplanowano w okresie wakacji.

- W tym czasie jest najmniejsze obłożenie pływalni - wyjaśnia Beata Golisowicz, dyrektor Zespołu Szkół, zarządzającego basenem. - Poza tym zawsze w czasie kanikuły dokonujemy niezbędnego przeglądu technicznego. Ale liczę, że do początku nowego roku szkolnego modernizacja będzie zakończona.

Kompleks w planach

Bardzo znaczące obniżenie kosztów funkcjonowania basenu, to nie jedyny plus tej inwestycji. Projekt jego modernizacji technologicznej uwzględnia bowiem potrzeby planowanej rozbudowy obiektu. Pływalnia ma stać się w przyszłości kompleksem rekreacyjno-rehabilitacyjnym. I jako taki kompleks została wpisana do wieloletniego planu inwestycyjnego marszałka województwa. Jest już koncepcja kompleksu. "Biała szkoła” przy aprobacie powiatu zabiega już o fundusze na projekt. Nie będzie to tania inwestycja, może kosztować nawet ponad 10 mln zł - ale bardzo potrzebna.

Ciasno

Dyrektor "Białej szkoły” przyznaje, że basen jest oblegany od rana do późnych godzin wieczornych. W ciągu kilku lat liczba osób korzystających z pływalni potroiła się. Bywają miesiące, kiedy basen odwiedza po 7 tys. osób.

- Dla przykładu przypomnę, iż w 2003 roku z basenu skorzystało niespełna 12 tys. osób - dodaje Golisowicz.

- W 2006 roku już prawie 40 tys. A w roku ubiegłym blisko 67 tys. osób.

W godzinach przedpołudniowych z pływalni korzystają uczniowie szkół. Po południu młodzi pływacy "Wodnika” i osoby indywidualne.

- Liczby mówią same za siebie, chętnych jest bardzo dużo, basen jest ulubionym miejsce rekreacji, czynnego wypoczynku - dodaje dyrektor. - Ale jest rzeczywiście ciasno. Dlatego myślimy o rozbudowie.

Czytaj więcej o:
  • basen
  • pływalnia
  • police
  • remont
  • rozbudowa
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie
zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych"
i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem
  • Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

  • forum.gs24.pl
Najciekawsze artykuły
z Polska Press
Najciekawsze artykuły
z Polska Press
alarm24 Kliknij i wyślij nam swojego newsa!
Najpopularniejsze
Brak ankiety.

Kontakt z reklamą »

Kontakt z redakcją »

Kontakt z marketingiem »

Zadzwoń 91 48 13 333

Napisz maila:

Jesteśmy też na:

Serwisy tematyczne

Serwisy społecznościowe

gs24 jest częścią grupy Polska Press
Polska Press Sp. z o.o. w Warszawie zastrzega, iż rozpowszechnianie jakichkolwiek artykułów i materiałów zamieszczonych w portalu www.gs24.pl jest dozwolone wyłącznie z zachowaniem warunków korzystania z treści. Jakiekolwiek użycie treści wykraczające poza ww. warunki jest zabronione bez pisemnej zgody Polska Press i nabycia licencji. Sprawdź, w jaki sposób możesz uzyskać licencję na wykorzystanie treści.

Naruszenie tych zasad jest łamaniem prawa i grozi odpowiedzialnością karną.

- nota wydawnicza, zakup treści

Wszelkie prawa zastrzeżone. Polska Press Sp. z o.o. w Warszawie. 2001-2015.