Dom Sztuki zagrożony

Dodano: 17 lutego 2009, 8:45 Autor:

250 tysięcy złotych przeznaczył minister kultury na adaptację budynku po starej olejarni na Dom Sztuki. Pieniądze mogą jednak przepaść, gdyż miasto prawdopodobnie nie udzieli Fundacji Balet wsparcia finansowego.
Według planów, w budynku przy ul. Dębogórskiej miała powstać pierwsza na Pomorzu Zachodnim szkoła baletowa.

Według planów, w budynku przy ul. Dębogórskiej miała powstać pierwsza na Pomorzu Zachodnim szkoła baletowa. (fot. Andrzej Szkocki)

Budynek po starej olejarni przy ul. Dębogórskiej Fundacja Balet otrzymała od miasta w 2005 roku. Może go nieodpłatnie użytkować przez 30 lat. Po gruntownym remoncie obiektu ma tu powstać Dom Sztuki, mieszczący m.in. teatr i szkołę baletową.

Do tej pory Fundacja przygotowała szczegółową koncepcję zagospodarowania budynku. Teraz jest szansa, że ruszą pierwsze prace budowlane. Fundacja Balet otrzymała bowiem 250 tys. zł od ministra kultury i dziedzictwa narodowego. Nie jest to wiele, ale powinno wystarczyć na rozpoczęcie prac rozbiórkowych w olejarni. Mogłyby one ruszyć już w marcu br. To, czy tak się stanie, stoi jednak pod znakiem zapytania.

Jednym z warunków otrzymania dofinansowania z ministerstwa, było bowiem zapewnienie wkładu własnego. 20 tysięcy złotych Fundacja Balet sama wyłożyła, o kolejne 160 tys. zł zwróciła się do miasta. Z nieoficjalnych informacji wiadomo, że pieniędzy prawdopodobnie nie otrzyma. Na zadane wczoraj pytania biuro prasowe Urzędu Miasta nie udzieliło nam jeszcze informacji.

Oficjalnego potwierdzenia o przyznaniu lub nie pieniędzy nie ma też prezes Fundacji Balet.

- Dotarły do mnie takie informacje, ale mimo iż próbowałam je potwierdzić, nie otrzymałam żadnych odpowiedzi - przyznaje prezes Maria Andrzejewska.

Jeśli pieniądze na wkład własny się nie znajdą, niewykluczone, że Fundacja będzie musiała oddać pieniądze przyznane przez ministerstwo. Tym samym pod znakiem zapytania stanie los całego przedsięwzięcia.

- Jestem już zmęczona tym wszystkim - mówi prezes Fundacji. - Za prywatne pieniądze jeździłam do Warszawy i przedstawiałam projekt budowy Domu Sztuki. Tym bardziej liczyłam więc na zrozumienie w Szczecinie. Taka placówka jest przecież miastu potrzebna.

Czytaj więcej o:
  • dom sztuki
  • olejarnia
  • szczecin
  • szkoła baletowa
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie
zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych"
i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem
Przeczytaj kolejny artykułzamknij okno X

Proces w sprawie śmierci żeglarki. Na wyrok jeszcze poczekamy

Najciekawsze artykuły
z Mediów Regionalnych
Najciekawsze artykuły
z Mediów Regionalnych
alarm24 Kliknij i wyślij nam swojego newsa!

Czy na publicznych kąpieliskach powinno być zakazane opalanie się topless?

wyniki głosowania
Liczba głosów: 852.

Kontakt z reklamą »

Kontakt z redakcją »

Kontakt z marketingiem »

Zadzwoń 91 48 13 333

Napisz maila:

Jesteśmy też na:

Serwisy tematyczne

Serwisy społecznościowe

gs24 jest częścią grupy Polska Press
Polska Press Sp. z o.o. w Warszawie zastrzega, iż rozpowszechnianie jakichkolwiek artykułów i materiałów zamieszczonych w portalu www.gs24.pl jest dozwolone wyłącznie z zachowaniem warunków korzystania z treści. Jakiekolwiek użycie treści wykraczające poza ww. warunki jest zabronione bez pisemnej zgody Polska Press i nabycia licencji. Sprawdź, w jaki sposób możesz uzyskać licencję na wykorzystanie treści.

Naruszenie tych zasad jest łamaniem prawa i grozi odpowiedzialnością karną.

- nota wydawnicza, zakup treści

Wszelkie prawa zastrzeżone. Polska Press Sp. z o.o. w Warszawie. 2001-2015.