"Arkona": dziura w ziemi zamiast hotelu

Dodano: 15 stycznia 2009, 12:45 Autor:

Jutro ekipa, która zburzyła hotel "Arkona" zakończy pracę. Wyjadą ostatnie maszyny. Teren będzie ogrodzony do czasu, gdy inwestor znajdzie pieniądze na budowę nowego hotelu.
Burzenie "Arkony" trwało kilka tygodni. Gruz trafił do kruszarek, a potem do recyklingu. Zostanie wykorzystany w drogownictwie.

Burzenie "Arkony" trwało kilka tygodni. Gruz trafił do kruszarek, a potem do recyklingu. Zostanie wykorzystany w drogownictwie. (fot. Andrzej Szkocki)

Na placu budowy trwają ostatnie prace porządkowe. Wywożony jest sprzęt, którym rozbierano hotel. Po "Arkonie" został jedynie fundament i lej o głębokości prawie dziesięciu metrów.

- Teren pozostanie ogrodzony płotem, żeby było bezpiecznie. Nie wiemy jeszcze czy zostanie nasze ogrodzenie, czy inwestora. Decyzja zapadnie podczas odbioru końcowego - tłumaczy Dariusz Zdanowski, współwłaściciel Zakładu Robót Wyburzeniowych w Łodzi.

Odbiór planowany jest w poniedziałek. Wtedy spotkają się przedstawicieli firmy wyburzeniowej z inwestorem, czyli spółką Orbis Hotele. Decyzje, które tam zapadną mogą mieć znaczenia dla mieszkańców i osób zostawiających auta na pobliskim parkingu.

- Inwestor zdecyduje, czy płot będzie stał na granicy działki, czy tylko wokół wykopanego rowu - dodaje Zdanowski.

Dla kierowców to ważne, bo decyzja o cofnięciu płotu do rowu oznacza więcej miejsc parkingowych.

Nie wiadomo kiedy "Orbis" zacznie budowę nowego hotelu sieci "Mercure". Powodem zwłoki jest kryzys gospodarczy.

- Nie została jeszcze podjęta decyzja w sprawie terminu budowy nowego hotelu. Będzie to zależeć od dalszego rozwoju sytuacji gospodarczej, kształtowania się cen na usługi budowlane i wyników analizy lokalnego rynku hotelowego. Podstawą do skierowania projektu inwestycyjnego do realizacji będzie pozytywny rachunek ekonomiczny - tłumaczy Ireneusz Węgłowski, ze spółki Grupa Hotelowa "Orbis".

Następca Arkony będzie dwunastym hotelem sieci Mercure w Polsce (najbliższy jest w Poznaniu). Każdy jest inny, bo ma własny motyw przewodni nawiązujący do historii danego miasta. W Szczecinie będzie to prawdopodobnie nawiązanie do morskiego charakteru. Przyciągać ma kuchnia regionalna. Na razie ceny nie są znane. W Poznaniu nocleg w Mercure kosztuje ok. 90 euro (ceny są ruchome w zależności od obłożenia, czy pory roku).

Czytaj więcej o:
  • arkona
  • inwestycje
  • kryzys
  • szczecin
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie
zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych"
i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem
Przeczytaj kolejny artykułzamknij okno X

Stoczniowcy dostaną pełne odszkodowania

Najciekawsze artykuły
z Polska Press
Najciekawsze artykuły
z Polska Press
alarm24 Kliknij i wyślij nam swojego newsa!

Czy jesteś za organizacją Szczecin Rock Festiwalu za pieniądze miasta?

wyniki głosowania
Liczba głosów: 156.

Kontakt z reklamą »

Kontakt z redakcją »

Kontakt z marketingiem »

Zadzwoń 91 48 13 333

Napisz maila:

Jesteśmy też na:

Serwisy tematyczne

Serwisy społecznościowe

gs24 jest częścią grupy Polska Press
Polska Press Sp. z o.o. w Warszawie zastrzega, iż rozpowszechnianie jakichkolwiek artykułów i materiałów zamieszczonych w portalu www.gs24.pl jest dozwolone wyłącznie z zachowaniem warunków korzystania z treści. Jakiekolwiek użycie treści wykraczające poza ww. warunki jest zabronione bez pisemnej zgody Polska Press i nabycia licencji. Sprawdź, w jaki sposób możesz uzyskać licencję na wykorzystanie treści.

Naruszenie tych zasad jest łamaniem prawa i grozi odpowiedzialnością karną.

- nota wydawnicza, zakup treści

Wszelkie prawa zastrzeżone. Polska Press Sp. z o.o. w Warszawie. 2001-2015.