Piłka nożna > Legia - Pogoń 3:1

raul

Legia Warszawa - Pogoń Szczecin 3:1

Bramki: Włodarczyk (32), Radović (49), Thiago (90 - samobójcza) - Julcimar (37).

Składy:
Legia: Fabiański - G. Bronowicki, Szala, Choto, Kiełbowicz, Radović, Surma, Vuković (79 Smoliński), Roger, Włodarczyk (90 P. Bronowicki), Janczyk (62 Junior).

Pogoń: Gu - Celeban, Otavio Dutra, Julcimar, Thiago, Lilo, Tinga (61 Skórski), Campos, Felipe (64 Kowal), Elton (84 Tiago Martins), Edi Andradina.

Sędziował: Zdzisław Bakaluk (Olsztyn).

Widzów: 10 tys.

Legia była zdecydowanym faworytem spotkania i pierwsze minuty zwiastowały jej wysokie zwycięstwo. Z minuty na minutę poziom gry obu ekip się wyrównywał, a portowców nie załamała nawet utrata gola. Kto wie, jakim wynikiem zakończyłby się mecz, gdyby nie pomyłka sędziego. Przy stanie 1:2 arbiter powinien podyktować karnego dla Pogoni.

Inna sprawa, że to warszawianie prowadzili grę, a portowcy przez większość meczu ograniczali się do destrukcji. Stworzyli sobie tylko dwie sytuacje bramkowe i niewiele brakowało, a w pewnym momencie wynik brzmiałby 2:2.

W składach obu drużyn nie zabrakło niespodzianek. Przed meczem mówiło się, że do końca sezonu z powodu kontuzji nie zagra Wojciech Szala. Nadal rehabilitować się miał także Otavio Dutra z Pogoni, ale obaj wystąpili we wczorajszym meczu. Na ławce rezerwowych Legii zasiadł również wracający po kontuzji reprezentant Polski Bartłomiej Grzelak. Niespodzianką było wystawienie po raz pierwszy w bramce Pogoni Brazylijczyka Gu, który zastąpił Radosława Majdana.

Więcej o tym meczu w poniedziałkowym "Glosie".