Walczyli najlepsi

Młodzi zapaśnicy rywalizowali w hali miejskiej w Stargardzie. Walki odbywały się na trzech matach jednocześnie. Grzegorz Drążek
Dwa brązowe medale międzynarodowych mistrzostw Polski w zapasach juniorek i kadetów wywalczyli reprezentanci stargardzkiego Feniksa.

W zawodach w Stargardzie wzięło udział 168 zapaśniczek i zapaśników z 40 klubów. Wśród startujących byli reprezentanci Czech, Rosji, Słowacji i Niemiec.

Dwa medale

W mistrzostwach kraju wystartowali zawodnicy dwóch stargardzkich klubów: Feniksa i Zielonych. Najlepiej spisali się Klaudyna Przybylska i Marek Zawadzki. Oboje uplasowali się na trzecim miejscu. Klaudyna wywalczyła brązowy medal startując w kategorii wagowej 72 kg, a jej klubowy kolega rywalizując w kategorii wagowej 100 kg.

Z innych stargardzian dobrze spisał się też Kazimierz Przybylski z Feniksa, który był piąty (50 kg). Wojciech Wasiluk z Zielonych Stargard zajął dziewiąte miejsce (76 kg), a Eryk Kłos z Feniksa uplasował się na dziesiątej pozycji (63 kg).

- W mistrzostwach Polski kadetów wystartowali zawodnicy, którzy wcześniej uczestniczyli w turnieju eliminacyjnym - mówi Mariusz Kucharczy, trener Feniksa Stargard. - W Stargardzie o medale mogli walczyć tylko zawodnicy z pierwszej dziesiątki w poszczególnych kategoriach wagowych w Pucharze Polski kadetów, który odbył się pod koniec lutego w Krotoszynie. W juniorkach start był otwarty.

Feniks dziesiąty

W klasyfikacji klubowej dziewcząt najlepiej wypadł Cement Gryf Chełm, który wyprzedził WLKS Siedlce Iganie Nowe i Suples Kraśnik. Stargardzki Feniks zajął dziesiąte miejsce. Wśród chłopców najlepszymi wynikami może pochwalić się niemiecki Luckenwalder SV. Na drugim miejscu uplasowała się ekipa rosyjska, a na trzecim - Ceramik Krotoszyn. Z klubów naszego województwa na szóstej pozycji był AKS Białogard, szesnaste miejsce zajął Feniks Stargard, a Spartakus Pyrzyce został sklasyfikowany na 21 miejscu.

Najlepszą zawodniczką turnieju w Stargardzie została Paulina Grafowska (Gwardia Warszawa), a najlepszym zawodnikiem - Krzysztof Bieńkowski (AKS Białogard).
Stargard po raz trzeci gościł czołowych młodych zapaśników z Polski. Turniej odbył się w hali miejskiej przy ulicy Pierwszej Brygady. Przy okazji tych zawodów nagrodzona została najbardziej utytułowana w ostatnich latach zawodniczka Feniksa Stargard. Klaudyna Przybylska, która w poprzednim roku zajęła trzecie miejsce w mistrzostwach Polski seniorek i była trzecia w mistrzostwach kraju juniorek, otrzymała laptopa. Natomiast Polski Związek Zapaśniczy przyznał brązowe odznaki dla przedstawicieli stargardzkiego Feniksa. Otrzymali je: Roksana Dobrodziej, Lucyna Kida, Alicja Norberciak-Kulwińska, Iwona Szałańska i Barbara Sznitko.