Anwil - King 91:82. Szczecinianie długo gonili faworyta

Taylor Brown notuje dobry początek sezonu w ekipie King Szczecin.
Taylor Brown notuje dobry początek sezonu w ekipie King Szczecin. Andrzej Szkocki
King Szczecin w drugim meczu nowego sezonu przegrał z Anwilem Włocławek 82:91. 22 punkty dla Wilków Morskich rzucił Taylor Brown, 19 Russell Robinson.

W pierwszym spotkaniu drużyna Marka Łukomskiego zaprezentowała się przyzwoicie i pokonała na swoim parkiecie Start Lublin. W 2. kolejce czekał już jeden z faworytów do medalu, dodatkowo po porażce w poprzedniej serii gier z Polpharmą.

Szczecinianie przez długie fragmenty dotrzymywali kroku Anwilowi, momentami prowadzili. Nieźle prezentowali się Russell Robinson oraz Taylor Brown, brakowało jednak większego zaangażowania partnerów. Pod koniec drugiej kwarty Anwil mocno odskoczył i później gościom pozostało jedynie gonić wynik.

W czwartej kwarcie po trójce Robinsona King tracił już tylko 7 oczek. W tej części oprócz Browna dobrze zagrał Norbert Kulon i Zach Robbins. Na trzy minuty przed końcem było 78:72 dla Anwilu i jego trener, Igor Milicic, poprosił o czas. Po tej przerwie trójkę dla ekipy z Włocławka trafił Paweł Leończyk, który w poprzednim sezonie grał w Szczecinie. Gospodarze nie wypuścili już zwycięstwa z rąk, a kibice w czwartej kwarcie obejrzeli prawdziwą strzelaninę.

Kolejny mecz King rozegra u siebie z PGE Turowem Zgorzelec (23 października, niedziela, godz. 12.40).

Anwil Włocławek - King Szczecin 91:82 (19:20, 27:15, 18:18, 27:29)
King: Brown 22, Robinson 19 (4 razy za 3), Dutkiewicz 10, Garbacz 8 (2), Robbins 8, Kulon 7 (1), Kikowski 5 (1), Nowakowski 3 (1), Łukasiak, Sword.