Pogoń - Chrobry 3:0. Udany sprawdzian nowego ustawienia

Pogoń Szczecin
W trakcie przerwy od rozgrywek ligowych Pogoń zaplanowane miała dwa mecze sparingowe. W pierwszym pokonała czołowy zespół I ligi - Chrobrego Głogów - 3:0.

Dla piłkarzy Pogoni to bardzo ważne dwa tygodnie. W ich trakcie zespół na nogi stara się postawić trener Maciej Skorża, ale nie jest o to łatwo. Ostatnio zawodnicy i szkoleniowcy dostali po kieszeni od władz klubu. Przez słabe wyniki połowa ich pensji została zamrożona do odwołania. Tak, czy inaczej, trener Skorża próbuje coraz to nowych rozwiązań, by jego ekipa mogła wyjść na prostą po sporym kryzysie.

Jednym z pomysłów trenera Skorży ma być zmiana ustawienia. Portowcy rozpoczęli sparing z Chrobrym z trójką stoperów i dwójką wahadłowych bocznych obrońców. Trzeba przyznać, że na tle pierwszoligowca Pogoń prezentowała się całkiem nieźle. Dotyczy to zwłaszcza ofensywy, w której gospodarze mieli po pierwsze sporo opcji do wyboru, a po drugie sporo poruszali się bez piłki, czym sprawiali spore problemy ekipie trenera Grzegorza Nicińskiego.

Z niezłej pierwszej Pogoni cieszyli się szczególnie Cornel Rapa i Kamil Drygas. Obaj wpisali się na listę strzelców. Rumuński stoper trafił do siatki po zamieszaniu, leżąc na ziemi. Z kolei Drygas dostał znakomite podanie od Rafała Murawskiego i nie zmarnował go. Kto wie, czy to właśnie duet Murawski - Drygas nie jest najlepszą kombinacją dla środka pola Pogoni.

W ataku Portowców tym razem zagrał Marcin Listkowski, ale gdy Pogoń była pod polem karnym rywali, w szesnastkę wbiegało czasami nawet sześciu zawodników. To duży postęp w porównaniu do wielu ligowych pojedynków w tym sezonie.

Chrobry nie zagrał źle w Szczecinie. Widać było jednak, że trener Niciński także stara się spróbować nowych rozwiązań i wynik nie był najważniejszy. Goście jednak kilkukrotnie obijali słupki i poprzeczki bramki Pogoni, ale piłka ani razu nie wpadła do siatki. Czyste konto zachowali młodzi bramkarze, Jakub Bursztyn i Daniel Kusztan.

W drugiej połowie trener Skorża wpuścił sporo młodzieży na boisko. Wynik ustalił w końcówce Patryk Paczuk, który trafił do pustej bramki po świetnym rajdzie Łukasza Zwolińskiego.

W czwartek kolejny sparing, tym razem ze Stilonem Gorzów.

Pogoń Szczecin - Chrobry Głogów 3:0 (2:0)
Bramki: Râpă (21), Drygas (31), Paczuk (86).
Pogoń: Bursztyn (71 Kusztan) - Niepsuj (46 Formella), Râpă (62 Sadowski), Fojut, Rudol (75 Kujawa), Nunes (46 Matynia) - Kort (62 Zwoliński), Drygas (46 Hołota), Murawski (62 Tsintsadze), Gyurcsó (62 Benedyczak) - Listkowski (75 Paczuk).