Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Akademia Nauk Stosowanych w Wałczu. Nowoczesne kształcenie z tradycją

red.
Akademia Nauk Stosowanych w Wałczu rozpoczęła swoją działalność w 2004 roku i na stałe wpisała się w edukacyjny krajobraz regionu. Każdego roku uczelnię opuszczają kolejni absolwenci doskonale przygotowani do pracy w wyuczonych zawodach.

Na początku swojej działalności Uczelnia prowadziła kształcenie na 2 kierunkach studiów: Finanse i Bankowość oraz Filologia Niemiecka. Przez 19 lat funkcjonowania Uczelnia rozwinęła swoją ofertę dydaktyczną i kształci obecnie na 12 kierunkach studiów:

Studia I stopnia:
•Administracja
•Finanse i Rachunkowość
•Bezpieczeństwo
•Pedagogika
•Wychowanie Fizyczne

Studia I stopnia inżynierskie:
•Informatyka
•Zarządzanie i Inżynieria Produkcji
•Inżynieria Przemysłu 4.0

Studia II stopnia:
•Zarządzanie
•Pedagogika
•Wychowanie Fizyczne

Studia jednolite magisterskie:

•Pedagogika

Akademia Nauk Stosowanych w Wałczu prowadzi również studia podyplomowe, kursy i szkolenia zawodowe. Studenci mogą uczestniczyć w warsztatach, wizytach studyjnych, a także innych działaniach prowadzonych we współpracy ze środowiskiem lokalnym.

Uczelnia, dzięki umiejscowieniu w malowniczym Wałczu, w otoczeniu wielu firm z branży metalowej, branż komplementarnych, Centralnego Ośrodka Sportu Ośrodka Przygotowań Olimpijskich w Wałczu, jednostek wojskowych, ośrodków wychowawczych, jak również resocjalizacyjnych, ma doskonałe zaplecze do kształcenia studentów.

- Nasi studenci bez problemu znajdują zatrudnienie, osiągając przy tym wysokie wynagrodzenia – podkreśla Rektor, dr Dariusz Skalski, profesor uczelni

Dowodem na to jest fakt otrzymania przez Akademię Nauk Stosowanych w Wałczu, już po raz czwarty, Dydaktycznej Inicjatywy Doskonałości - program Ministra Edukacji i Nauki. W 2022 r. uczelnia otrzymała prestiżowe wyróżnienie Diamenty Forbesa 2022 (uzyskała 1 miejsce spośród 11 publicznych uczelni zawodowych).

Akademia Nauk Stosowanych w Wałczu inicjuje oraz rozwija współpracę z instytucjami z regionu – to wspólne przedsięwzięcia społeczne, przemysłowe, biznesowe, kulturalne i sportowe.

Warto dodać, że uczelnia ugruntowała swoją pozycję w obszarze cyberbezpieczeństwa, dlatego podjęła również współpracę w ramach kształcenia zawodowego uczniów nowej klasy o profilu cyberbezpieczeństwa i nowoczesne technologie informatyczne. ANS w Wałczu bierze również udział w programie Legii Akademickiej (ochotnicze szkolenie wojskowe dla studentów i absolwentów).

Dzięki własnemu procesowi pozyskiwania grantów oraz efektywnej formie ich wykorzystania, uczelnia realizuje wiele projektów współfinansowanych z Europejskiego Funduszu Społecznego oraz budżetu państwa.

Rozwój oferty edukacyjnej to jednak nie wszystko, bo uczelnia tak samo inwestuje w modernizację infrastruktury.

ANS w Wałczu uzyskała m.in. dofinansowania na termomodernizację oraz przebudowę budynków dydaktycznych kampusu. Budynek został wyposażony w profesjonalne laboratoria i nowe pracownie.

W ramach działalności uczelni powstało Centrum Informatyczne, w którym odbywają się szkolenia w nowoczesnych laboratoriach oraz rozwijana jest infrastruktura informatyczna. Powstało również Centrum Technologii, w którym działa 5 laboratoriów.

- Centrum podejmuje współpracę badawczą z lokalnym biznesem, co prowadzi do ciągłego rozwijania nowatorskich rozwiązań w zakresie realizacji procesów produkcyjnych oraz realizacji zadań technologicznych, a także badań i pomiarów – mówi Rektor, dr Dariusz Skalski, profesor uczelni

Uczelnia wychodzi swoimi działaniami dużo dalej niż sam region. - Nasi nauczyciele akademiccy, pracownicy administracji, a także studenci uczestniczą w wymianie akademickiej z uczelniami zagranicznymi z 17 krajów – Rektor, dr Dariusz Skalski, profesor uczelni. Jak podkreśla, wszystkie te działania prowadzą do nieustannego tworzenia uczelni jako atrakcyjnego miejsca studiowania, wyzwalania potencjału i kreatywności, a także realizowania aspiracji i pasji dydaktycznych zgodnych z potrzebami rozwijającego się otoczenia społeczno-gospodarczego.

od 7 lat
Wideo

Krzysztof Bosak i Anna Bryłka przyjechali do Leszna

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na gs24.pl Głos Szczeciński